YapıKredi 3D Secure Ödeme Sorunu Siber Saldırı - Ekonomistci YapıKredi 3D Secure Ödeme Sorunu Siber Saldırı - Ekonomistci
YapıKredi 3D Secure Ödeme Sorunu Siber Saldırı


Yapı Kredi Bankası Cumartesi 02:00  siber saldrılarla karşı karşıya kaldı. Siber saldırıda Yapı Kredi dahil bazı kurumlar hedef alındı.
YapıKredi 3D Secure Ödeme Sorunu Siber Saldırı

Yapı Kredi 3D Secure Ödeme 'siber saldırı' açıklaması
Yapı Kredi Bankası Cumartesi 02:00  siber saldrılarla karşı karşıya kaldı. Siber saldırıda Yapı Kredi dahil bazı kurumlar hedef alındı. Yapı Kredi 3D Secure ile ilgili konuya dair açıklama yaptı
Dün Türkiye'ye yönelik olarak Türkiye merkezli sitelere siber saldırı yapıldı. Saldırı nedeniyle bazı sitelere erişim sorunu yaşandı.

Yapı Kredi’dan Pazar günü yaşanan ‘Siber Saldırı’ ile ilgili açıklama geldi.

"ZAMANINDA MÜDAHALE EDİLDİ"
Yapı Kredi Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı yazılı açıklamasında saldırının zamanında müdahaleyle durduruldu aktarıldı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği siber saldırılardan birini biz de ülkemizdeki bazı kuruluşlara yönelik olarak yaşamak durumunda kaldık. Saldırı, Türkiye’nin bilgi, iletişim ve teknoloji şirketi Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları tarafından zamanında müdahale edilerek durdurulmuştur. Ülkemizin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan şirketimizin aldığı önlemlerle yurt içi ve yurt dışı internet trafiği herhangi bir olumsuzluğa meydan vermeksizin normal seyrinde devam etmektedir.

Diğer operatör ve servis sağlayıcılarını da etkilemiş olan saldırıya karşı bu kuruluşlar da bildiğimiz kadarıyla gereken çalışmaları yürütmektedirler. Benzer durumlar her zaman olabilir. Önemli olan buna karşı hazırlıklı olmaktır. Türk Telekom’un her türden saldırıya karşı savunma sistemi sağlamdır. Vatandaşlarımızın iletişim teknolojilerinden huzur içinde yararlanması birinci önceliğimizdir.”

Yapı Kredi MAĞDURİYET İÇİN ÖZÜR DİLEDİ

Siber saldırıya maruz kalan Yapı Kredi'nin Twiteer hesabından da konuya ilişkin açıklama geldi.

Açıklamada "Dijital hizmetlerimize yönelik yoğun internet trafiği nedeniyle dijital kanallarımızda erişim sıkıntısı yaşamaktayız. İnternet servis sağlayıcılarımızla beraber sorunu gidermek için çalışıyoruz. Müşterilerimizin yaşadığı mağduriyet için özür dileriz." ifadesi yer aldı.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda