Visa, Kripto Kartları ile 2,5 Milyar Dolarlık Ödeme - Ekonomistci Visa, Kripto Kartları ile 2,5 Milyar Dolarlık Ödeme - Ekonomistci
Visa, Kripto Kartları ile 2,5 Milyar Dolarlık Ödeme


Visa, Kripto Kartları ile 2,5 Milyar Dolarlık Ödeme

Visa CEO’su Al Kelly, hasılat çağrısı esnasında yapmış olduğu açıklamada, Visa kullanıcılarının 31 Aralık’ta biten mali senenin ilk çeyreğinde kripto kartlarıyla 2,5 milyar dolarlık ödeme yapıldığını belirtti.

 Kelly, analistlerle yapmış olduğu görüşmede çeyreğe ait rakamın, Visa’nın kripto kütlesinin %70’ini oluşturduğunu kaydetti. Şirket başta Coinbase ve BlockFi olmak üzere 65’ten fazla kripto platformuyla konsorsiyum kurmuş durumda.

Şirket ek olarak, Visa ağında yer alan 100 milyondan fazla işletmenin de artık Visa kripto kartıyla ödeme kabul ettiğini ekledi.

 Kelly, Visa’nın kripto sektörü ile ilgilenmeye devam ettiğini belirtti ve kripto ile ilgili önerileri değerlendirerek kendilerini geliştirmeye devam ettiklerini altını çizdi.

Visa, hasılat çağrısında bu çeyrekte gerçekleşen toplam işlemin önceki yıla kıyasla %21 oranında arttığını ve 47,6 milyar dolara ulaştığını kaydetti.

Geçtiğimiz Aralık ayında Visa, kripto ürünlerine olan talebin artmasından ötürü, finansal kurumların kripto para işlerini geliştirmelerine destek olma maksadıyla küresel bir kripto danışmanlık kadrosu oluşturdu.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda