Ukrayna’ya milyonlarca dolar Bitcoin - Ekonomistci Ukrayna’ya milyonlarca dolar Bitcoin - Ekonomistci
Ukrayna’ya milyonlarca dolar Bitcoin


BBC’nin haberine göre kripto para analistleri, şimdiye kadar anonim Bitcoin bağışları yoluyla Ukrayna için en az 9 milyon dolar (6,7 milyon £) bağışlandığını söylüyor.
Ukrayna’ya milyonlarca dolar Bitcoin

Haberde “Bir blok zinciri çözümleme firması olan Elliptic’teki araştırmacılar, Ukrayna hükümetinin, STK’ların ve gönüllü grupların bitcoin cüzdan adreslerini çevrimiçi olarak tanıtarak parayı artırdığını söylüyor.

Şimdiye kadar 4.000’den fazla bağış yapılmış oldu, meçhul bir bağışçı bir STK’ya 3 milyon dolar değerinde Bitcoin armağan ederken, yaklaşık bağış 95 dolar” denildi.

Ukrayna devletinin resmi Twitter hesabı, kullanıcıları “Ukrayna halkının yanında olmaya” çağırdı ve Bitcoin, Ethereum ve USDT kripto para birimleri benzer biçimde bağış kabul ettiğini söylemiş oldu.

Ayrıca iki kripto para cüzdanı için adresler yayınladı ve dört saat içinde bağışlardan 3,3 milyon dolardan fazla para topladı.

Elliptic’in kurucusu Tom Robinson BBC’ye şunları söylemiş oldu: “Bazı kitle fonlaması ve ödeme şirketleri Ukrayna ordusunu destekleyen gruplara bağış yapılmasına izin vermezken, kripto para birimleri kuvvetli bir alternatif olarak ortaya çıktı.”

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda