Twitter’da 40 dakikalık kesinti oldu - Ekonomistci Twitter’da 40 dakikalık kesinti oldu - Ekonomistci
Twitter’da 40 dakikalık kesinti oldu


Twitter’da 40 dakikalık kesinti oldu

Elon Musk’la yaşanan anlaşmazlıkla gündeme gelen twitter’da bugün yaklaşık 40 dakika süren bir kesinti yaşandı. Twitter’a giren kullanıcıların ana sayfa akışında “Bir sorun oluştu. Yeniden yüklemeyi dene. Yeniden dene” uyarısı çıktı.

Down Dedector verilerine göre, kullanıcı raporları Twitter’da problem yaşandığını gösteriyordu. Down Detector’e bildirilen sorunların çoğu erişimle ilgiliydi.

 

 

Sorunun dünya çapında yaşandığı görüldü. The Herald, Birleşik Krallık’taki Twitter kullanıcılarının da sosyal medya platformuna erişim sorunu yaşadığını bildirdi. Down Detector’e bildirilen sorunların çoğu erişimle ilgili.

Down Detector’daki bir kullanıcı, sayfa tarafından gönderilen hata mesajlarından şikayet ederek şunları ekledi:

“Bir şeyler ters gitti. Yeniden yüklemeyi deneyin.’ Evet, bunu şimdi en az 50 kez yaptım.”

ŞUBAT’TAN SONRAKİ İLK BÜYÜK KESİNTİ

 

Bu kesinti, Şubat ayında sosyal ağda yaşanan bir dizi sorundan bu yana ilk büyük Twitter kesintisi. Twitter, Şubat ayında bir hafta içinde iki kez benzer sorun yaşadı ve kullanıcılar, “zaman çizelgelerinin yüklenmesini ve Tweet’lerin gönderilmesini engelleyen teknik bir hata” nedeniyle hizmete erişemedi.

Yeni kesinti, sosyal ağın Elon Musk’a dava açmasından sadece birkaç gün sonra geldi. Musk, Twitter’ın platformdaki bot ve spam etkinliği hakkında bilgi taleplerini karşılayamadığı iddialarına dayanarak 44 milyar dolarlık bir satın alma anlaşmasından çıkmaya çalışıyor.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda