Türkiye ile Sırbistan'a kimlikle seyahat başlayacak - Ekonomistci Türkiye ile Sırbistan'a kimlikle seyahat başlayacak - Ekonomistci
Türkiye ile Sırbistan'a kimlikle seyahat başlayacak


Sırbistan hükümeti, Türkiye ile kimlikle geçiş uygulamasına ilişkin kararı yürürlüğe koydu.
Türkiye ile Sırbistan'a kimlikle seyahat başlayacak

Türkiye ve Sırbistan vatandaşları, her iki ülkeye kimlikle seyahat edebilecek. Hükümetten yapılan açıklamada, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesi adına imzalanan antlaşma gereği bundan sonra Türkiye ve Sırbistan vatandaşlarının bu ülkelere kimlikle geçebileceği ifade edildi.

 

Uygulamanın iki ülke ekonomisine de katkı sağlayacağına işaret edilen açıklamada, karşılıklı turist oranının artmasının beklendiği kaydedildi.

 

Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy, Sırbistan hükümetinin aldığı bu karardan sonra kimlikle seyahat uygulamasının başlayabilmesi için taraflar arasında kısa süre sonra bir protokol imzalanacağını belirtti.

 

Sırbistan neresi

 

Sırbistan balkanlarda bir ülkedir. Bilinen nüfusu 6,908.000 milyon'dur  Asgari ücreti 343,49 Euro'dur. Başkenti Belgrad para birimi ise sırp dinarı'dır.

 

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda