Thodex’in firari CEO’su şikayetini çekenlere para ödüyor - Ekonomistci Thodex’in firari CEO’su şikayetini çekenlere para ödüyor - Ekonomistci
Thodex’in firari CEO’su şikayetini çekenlere para ödüyor


Kripto para borsası Thodex’in firari CEO’su Faruk Fatih Özer’in şikayetini geri çekenlere para ödediği belirtildi.
Thodex’in firari CEO’su şikayetini çekenlere para ödüyor

Binlerce kişiyi dolandırdığı iddia edilen ve yurt haricinde firari olan Faruk Fatih Özer tarafından kurulan kripto para borsası Thodex hakkında yürütülen soruşturma devam ediyor. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca yürütülen tahkikat sürerken, Thodex'in kurucularının avukatı Sevgi Erarslan tarafınca bir basın açıklaması yapılmış oldu.

“Zararları büyük olan mağdurlar şikayetlerinden vazgeçti”

Mağdurlara zararlarının ödenmeye başlandığını belirten avukat Sevgi Erarslan, 1 haftada ortalama 373 mağdurun zararının ödendiğini ve bazı mağdurların şikayetinden vazgeçtiğini kaydetti. Avukat Erarslan, yapmış olduğu basın açıklamasında, “Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma var. Bu tahkikat kapsamında da müvekkillerim şüpheli olarak yargılanıyorlar. Bu mevzuda bir basın bildirisi yapmak durumunda kaldık. MASAK raporlarını bekliyorduk. MASAK raporları geldi. Bu kapsamda zararları gidermeye başladık. Kripto piyasası risk piyasasıdır. Ve risk piyasasında da bir hacklenme durumu söz konusu olduğunda sistemin kapatılması olağandır. Bu kapsamında müvekkilde bunu yapmak durumunda kalmıştır. Dolayısıyla ortada dolandırıcılık kastının varlığını gerektirir bir durum bulunmamaktadır. Biz zaten bundan dolayı mağdurların zararlarının karşılanması gerektiği şeklinde bir uzlaşmaya vardık. MASAK raporları geldi, raporlar doğrultusunda yaklaşık 1 hafta içerisinde 373 mağdurun toplam zararını giderdik. 373 mağdurdan zararları büyük olanlar şikayetlerinden vazgeçti” dedi.

“Mail adresi üstünden zararlarını bizlere bildirsinler”

“Bu kapsamda zararların ödenmeye devam edeceğini bildirmek istiyoruz” diyen avukat Erarslan, “Bir mail adresi paylaşacağız. Bu mail adresinden zararları olan, mağdur olan kişilerin kimlik bilgileri ve zarar bedellerini bizlere bildirmesini istiyoruz. Bu bilgilendirmeleri de avukatları vasıtasıyla yapmalarını tercih ederiz. Çünkü savcılığımız oldukça titiz bir soruşturma gerçekleştirdi, ama zamanımız yok. Tutuklamaya dair süreler de doluyor. Soruşturma da gizli saklı olduğundan daha çok malumat veremiyorum” ifadelerini kullandı. Avukat Erarslan devamında, “Süremiz oldukça kısıtlı, 1-2 hafta içinde bütün zararları gidermek istiyoruz. Bütün mağdurlardan talebim, bu bilgilendirmeleri yaparken toplu bir şekilde yapılanlara ve meblağsı yüksek olanlara öncelik verilecek. Bir öncelik sırası yapılacak ve iddianame düzenlenene kadar bu öncelik sırasına nazaran, zararlar giderilmeye başlanacak. Şimdiye kadar 373 tane mağdurun zararı giderildi.

Lütfen bize‘erarslanhukukvedanısmalık@gmail.Com' adresinden ulaşın. Lütfen bu adrese zararlarınızı bildirin” diye konuştu.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda