Tesla'dan rekor araç teslimi - Ekonomistci Tesla'dan rekor araç teslimi - Ekonomistci
Tesla'dan rekor araç teslimi


Elektrikli araç üreticisi Tesla'nın 2022 yılının ilk çeyreğinde rekor araç teslimatına ulaşacağı bildirildi.
Tesla'dan rekor araç teslimi

Tesla, 2022 yılı ilk çeyrek vasıta üretim ve teslimat rakamlarını açıkladı. Şirket bu sene ilk çeyrekte 310 bin 48 vasıta teslimatı yaptı. 2 Nisan Cumartesi günü yayınlanan sonuçların beklentileri biraz aştığı görüldü.

Elon Musk'ın "son aşama zor" bir ilk çeyrek olarak tanımladığı dönemde analistler, 309.158 aracın sevk edilmesini bekliyordu.

Sonuçlara bakılırsa, 310 bin 48 elektrikli araç teslimatı meydana getiren şirket, 305 bin 407 vasıta üretti. Geçen senenin aynı döneminde Tesla 184.800 elektrikli vasıta teslim etmişti.

Şirketin ilk çeyrek sonuçlarına gore, teslimatların yüzde 95′ini kısaca 295 bin 324′ünü Model 3 ve Model Y araçları oluşturdu.

Şirket, "devam eden tedarik zinciri zorlukları ve yapınak kapanmaları" nedeniyle çeyrek boyunca teslim ettiğinden 4.641 daha az araba üretti.

Tesla kısa vakit ilkin Almanya'nın Brandenburg kentinde yeni bir yapınak açtı.

Tesla ek olarak Teksas, Austin'de 7 Nisan'da inşa etmiş olduğu başka bir yeni araç montaj fabrikasında büyük bir açılış etkinliğine ev sahipliği yapmayı planlıyor.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda