Tasarruf Finansman Şirketleri Nedir? - Ekonomistci Tasarruf Finansman Şirketleri Nedir? - Ekonomistci
Tasarruf Finansman Şirketleri Nedir?


Tasarruf Finansman Şirketleri Nedir?

BDDK Onaylı Tasarruf Finansman Şirketleri

BDDK, 6 tasarruf finansman şirketine faaliyet izni verdi. Faaliyet izni alan tasarruf finansman şirketleri şunlardır;

 

1.BİREVİM TASARRUF FİNANSMAN A.Ş

2.EMİN EVİM TASARRUF FİNANSMAN A.Ş

3.FUZUL TASARRUF FİNANSMAN A.Ş.

4.İMECE TASARRUF FİNANSMAN A.Ş.

5.KATILIMEVİM TASARRUF FİNANSMAN A.Ş.

6.SİNPAŞ TASARRUF FİNANSMAN A.Ş.

 

 

Resmi BDDK'da Görüntüle

Tasarruf Finansman Şirketleri Nedir?

Bireysel tasarrufların bir araya getirilmesiyle oluşturulan kaynağın, insan merkezli bir anlayışla ve ortak fayda ilkesi doğrultusunda yönetilmesidir. Bireysel birikimlerin, diğer birikimlerle etkileşime girmesini sağlama yoluyla ekonomiye kazandırılmasıdır.

 

Binsan merkezli finans yaklaşımı ile tasarruf sahiplerinin haklarını korumaya yönelik pek çok güvence sunar.

Tasarruf sahiplerinin yapmış oldukları tasarrufların hiçbir farklı amaçla kullanılmayacağının garantisi anlamına gelen ve teslimatın sürdürülebilirliği için sunulan güvence yöntemleri aşağıdaki gibidir:

Finansal Kiralama ve Faktoring

Finansman Şirketleri Kanunu’na göre tasarruf sahiplerinin birikimlerinin yer aldığı Finansman Şirketleri tasarruf fon havuzu BDDK denetimi altındadır.

Finansal Kiralama ve Faktoring ve Finansman Şirketleri de buna dahildir.

 

Konut, iş yeri ve taşıt hayallerine, küçük tasarruflarla, kısa sürede ve ‘borçlanmadan’ ulaşılması Birlikte Tasarruf Finansı ile ihtiyaçlarınıza planlı bir şekilde sahip olmanızı mümkün kılıyor.

Tasarruf Finansman İşletmelerinin Faaliyetleri nelerdir?

 

Tasarruf finansmanı firmaları, alıcıları ile tasarruf finansman kontratı yaparak bu kontrat kapsamında tasarruf finansman faaliyeti yürütürler.

Tasarruf finansmanı kontratı, emin bir tasarruf meblağı ve yarıyılına bağlı olarak evvelden tanımlanmış şartların hakikatleşmesi koşuluyla ev, çatılı iş yeri veya vasıta edinimi için alıcıya finansman kullanım hakkı veren, işletmeye ise alıcı

 

Ev ve vasıta başta olmak üzere, insanların gereksinimlerini karşılamak üzere kurulan ve kredi yerine kullanılabilecek seçenek finansman hizmeti sunan, isimlerini “tasarrufa dayalı faizsiz finans sistemi” veya “faizsiz peşinatsız kredi sistemi” reklamlarıyla duyuran, özellikle düşük kazançlı ve ev, vasıta gibi gereksinimleri bulunanların muhakkak bir vakit tasarrufta bulunarak, daha sonrasında finansman elde etmelerini sağlayan, tasarruf finansmanı faaliyetleri Tasarruf finansman şirketleridir.

 

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda