Şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı? - Ekonomistci Şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı? - Ekonomistci
Şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı?


Şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı?

ŞEHİRLER ARASI YASAK HANGİ İLLERDE KALKTI?

 

Başkan Erdoğan, normalleşme planının ilk etabını açıklarken şehirler arası seyahat yasağının da belirli illerde kaldırıldığını duyurdu. Erdoğan, Antalya, Malatya, Aydın, Erzurum, Hatay, Mersin ve Muğla'da seyahat kısıtlaması uygulamasının sona erdiğini açıkladı.

 

İLLER ARASI SEYAHAT KISITLAMASI NE ZAMAN BİTECEK?

 

Gece saatlerinde ise İçişleri Bakanlığı'ndan iller arası seyahat yasağı kısıtlaması genelge yayımlandı. Peki, şehirler arası seyahat yasağı ne zaman bitecek, hangi şehirlerde kalktı ve yollar ne zaman açılacak? 

"24 İLE GİRİŞ – ÇIKIŞ YASAĞI 15 GÜN DAHA UZATILDI"

"Halen 31 ilde uygulanan şehirlerarası giriş-çıkış sınırlandırmasını, ilk etapta, bu geceden itibaren 7 ilimiz için bitiriyoruz. Bu illerimiz, Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla'dır. Her hafta illerimizle ilgili değerlendirme yapacak, gelişmelere göre karar vereceğiz. Diğer 24 ilimizdeki giriş-çıkış sınırlaması 15 gün süreyle uzatılmıştır.

"KARARA UYMAYAN VATANDAŞLARA ADLİ İŞLEM"

Bakanlık, valiliklere gönderdiği genelgede söz konusu tedbirlere ilişkin valiler ve kaymakamlar tarafından ilgili mevzuatı uyarınca gerekli kararların ivedilikle alınması, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyetlere neden olunmamasını istedi. Yapılan açıklamada, alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu'nun 195'inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacağı belirtildi.

 

 

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda