Rusya Askerleri Ukraynada Pasaport Dağıttı. - Ekonomistci Rusya Askerleri Ukraynada Pasaport Dağıttı. - Ekonomistci
Rusya Askerleri Ukraynada Pasaport Dağıttı.


Ukrayna, kendi topraklarında Rus vatandaşlarının yaratılmasını "Ruslaştırma" olarak kınadı. Başkan Vladimir Putin prosedürü hızlandırıyor.
Rusya Askerleri Ukraynada Pasaport Dağıttı.

Tass, binlerce kişinin kendileri için başvurduğunu, ancak iddiasının doğrulanamayacağını söylüyor.

 

Ukrayna şimdi aynı sürecin mevcut işgalde Rus güçlerinin ele geçirdiği bölgelerde de sürmekte olduğundan korkuyor. Yerliler Rus olduklarında, Kremlin onları "koruması" gerektiğini iddia edebilir.

Kherson'da Ukrayna para birimi grivnası yerine ruble kullanmak için Rus emrine karşı çıkan Ukraynalıların raporları var.

Kırım'da ve Rusya'nın elindeki Donbas'ta - Donetsk ve Luhansk'tan oluşan sanayi bölgesi - Rusya rubleyi tanıttı ve okulları Rus müfredatını benimsemeye zorladı.

 

Güney Ukraynalı bir vali, Ukrayna ordusunun yoğun Rusya bombardımanlarına karşı savaşırken top mermilerinin azaldığını söyledi.

 

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik kara saldırılarında ağır gemisavar füzelere başvurduğunu ve bunun son derece yanlış olduğunu söylüyor. Rusya'nın zaten çok fazla kullandığı için hassas seyir füzeleri ve diğer yüksek teknoloji silahlarının yetersiz kaldığına inanıyor İngiltere askeri analistleri.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda