Petrolün varil fiyatı, 2014'ten bu yana ilk kez 100 doları aştı. - Ekonomistci Petrolün varil fiyatı, 2014'ten bu yana ilk kez 100 doları aştı. - Ekonomistci
Petrolün varil fiyatı, 2014'ten bu yana ilk kez 100 doları aştı.


Petrol fiyatları uzun zamandır 100 dolar sınırı aşamamıştı.
Petrolün varil fiyatı, 2014'ten bu yana ilk kez 100 doları aştı.

Petrol fiyatları uzun zamandır 100 dolar sınırı aşamamıştı. Artan jeopolitik gerilim petrol fiyatlarındaki yükselişi hızlandırdı. Brent petrolün varil fiyatı yüzde 3'ün üstünde değer kazanarak 2014'ten bu yana ilk kez 100 doları gördü. Batı Teksas türü ham petrolün varili de yüzde 3'ün üzerinde artarak 95,5 dolara terfi etti.

UKRAYNA'NIN BİRÇOK KENTİNDE PATLAMA SESLERİ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'nın doğusundaki Donbas'a hususi askeri operasyon başlattıklarını duyurdu.
Putin'in askeri operasyon başlattıklarını duyurmasının ardından başkent Kiev dahil Ukrayna'nın çeşitli kentlerinde patlama seslerinin duyulduğu bildirildi.

ALTIN FİYATLARI DA YÜKSELİŞE GEÇTİ

Askeri operasyonun başlaması, bölgede enerji arzının kesintiye uğrayacağına dair endişeleri artırdı. Öte yandan, Rusya ile Ukrayna arasındaki tansiyon altın fiyatlarındaki yükselişi de destekledi. Yatırımcılar tarafınca "güvenli liman" olarak değerlendirilen altının ons fiyatı yüzde 2'ye yakın artarak 1.944 dolar seviyesine terfi etti.

 

 

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda