Netflix, aklanmış bitcoin hakkında belgesel yapacak - Ekonomistci Netflix, aklanmış bitcoin hakkında belgesel yapacak - Ekonomistci
Netflix, aklanmış bitcoin hakkında belgesel yapacak


Netflix, 3.6 milyar dolarlık aklanmış Bitcoin'in arkasındaki çift hakkında bir belgesel dizisi çekecek! Çiftlerden biri Türk olduğunu düşünülen Reyhan Morgan!
Netflix, aklanmış bitcoin hakkında belgesel yapacak

Akış devi Netflix, ABD Adalet Bakanlığı'nın (DoJ) 2016 senesinde kripto borsası Bitfinex'ten çalınan 3,6 milyar dolar değerinde 94.000'den fazla Bitcoin'e el koyup geri almasının peşinden şimdiye kadarki en büyük kripto hırsızlığı ile alakalı bir belgesel dizisi planladı.

Netflix, 3.6 milyar dolarlık aklanmış Bitcoin'in arkasındaki çiftin belgeselini çekecek!
Kara para aklamak ve Amerika hükümetini dolandırmak için komplo kurmakla suçlanan evli çift, 34 yaşındaki Ilya “Hollandalı” Lichtenstein ve 31 yaşındaki Heather Morgan'ı yer ediniyor. Suçlu bulunmaları halinde 25 yıla kadar hapis cezasıyla yüz yüze kalabilirler.

11 Şubat Cuma günü geç saatlerde Netflix , “Asla Gerçekleşmeyen En Büyük Parti” ve “Tiger King”deki çalışmalarıyla tanınan yönetmen Chris Smith'in belgesel dizisini yöneteceğini ve yürütücü yapımcılığını yapacağını duyurdu.

Şirket, “Netflix, evli bir çiftin, tarihin en büyük mali kabahat davasında milyarlarca dolarlık çalıntı kripto para birimini aklama iddiasıyla ilgili bir belgesel dizisi sipariş etti” dedi.

3.6 milyar doları tasfiye etmek
Lihtenştayn ve Morgan, 8 Şubat'ta New York City'deki evlerinde tutuklandı ve şu anda 2016'da olup biten kripto para birimi değişimi hackiyle bağlantılı olarak ortalama 120.000 Bitcoin'i aklamak için komplo kurmakla suçlanıyorlar.

Müfettişler, hacklemenin peşinden kıymeti 71 milyon dolardan hemen hemen 5 milyar dolara sıçradığı için çalınan Bitcoin'in blok zincirindeki hareketlerini kovuşturmak için uğraşıyorlardı. Paritenin, feyk kimlikler ve web hesapları kurarak ve ek olarak fiziksel altın, değiştirilemez tokenler (NFT'ler) ve daha fazlasını  satın alarak çalınan fonlarını tasfiye etmeye çalıştığı bildirildi.

Heather (Reyhan) Morgan kimdir?
Türk yurttaşı olduğuna dair herhangi bir kayıt ya da haber bulunmayan Reyhan Morgan, LinkedIn’deki profilinde kendisini “seri girişimci, üretken yazar, saygısız komedi rapçisi ve yüksek gelişme potansiyeline haiz B2B yazılım şirketlerinde yatırımcı” olarak tanıtıyor.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda