Meral Akşener: S400lerden acilen kurtulmalı - Ekonomistci Meral Akşener: S400lerden acilen kurtulmalı - Ekonomistci
Meral Akşener: S400lerden acilen kurtulmalı


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşenerin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:
Meral Akşener: S400lerden acilen kurtulmalı

"Rusyanın bölge devletlerinin emniyet ve egemenliklerini tehdit etmesi bir dış politika doktrini değil, Dostoyevski romanlarında görülen türden bir ruhsal bunalımdır.

Uluslararası toplum bu davranışı şiddetle reddetmeli ve devlet egemenliği ile saldırmazlık ilkesini esas alan internasyonal sistem yaklaşımına ivedilikle geri dönülmelidir.

"S400LERDEN ACİLEN KURTULMALI"
Türkiye ise Rusya ile kurduğu asimetrik ilişki modelinden sıyrılmalı, kendisini kırılgan hale getiren S400lerden acilen kurtulmalı, Akkuyu nükleer santralini derhal millileştirmeli, yöresel istikrara risk oluşturabilecek Kanal İstanbul projesini durdurmalıdır.

Saraydaki bol maaşlı şen azınlık ve iktidarları da bu vesileyle mirasyedi bir evlat benzer biçimde her fırsatta hor gördükleri Montrönün, Lozanın ve ülkemizi Dünya savaşının dışında tutabilmiş iradenin dirimsel önemini anlamalı ve o iradeyi gösterebilenlere bir hayır yakarış göndermelidir."

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda