Kripto Para Hala Elon Musk'ı dinliyor mu? - Ekonomistci Kripto Para Hala Elon Musk'ı dinliyor mu? - Ekonomistci
Kripto Para Hala Elon Musk'ı dinliyor mu?


Perşembe günü yapılan kazanç açıklamalarında Tesla (TSLA), bilançosunda tutulan bitcoin'in (BTC) u'ini sattığını duyurdu. Şirket, ilk olarak 2021'in başlarında satın aldığını açıkladığı BTC'den küçük bir kâr elde etmiş gibi görünüyor.
Kripto Para Hala Elon Musk'ı dinliyor mu?

 


Tesla'nın ilk 1,5 milyar dolarlık bitcoin satın alması o zamanlar çok büyük bir haberdi ve duyuruyu takip eden ayda BTC fiyatında %60'tan fazla artışa yardımcı oldu. Ancak Tesla'nın jetonlarını tasfiye ettiği haberi, BTC fiyatı veya görünüşe göre piyasa duyarlılığı üzerinde olumsuz bir etki yaratmadı. Aslında, Bitcoin, Tesla'nın satışları açıklamasından bu yana gün içinde biraz yükseldi.
Bu makale, CoinDesk'in blockchain ve kripto haberlerindeki en önemli hikayeleri günlük olarak topladığı The Node'dan alıntılanmıştır.


Biri bunu Tesla'nın BTC satışı çerçevesine bağlayabilir. Son üç aylık kazanç çağrısı sırasında Musk, satışın “bitcoin hakkında bir karar olarak alınmaması gerektiğini” vurguladı ve bunun yerine çoğunlukla olası bir ekonomik gerilemeden önce ABD dolarını serbest bırakma hareketiydi.
Ama bir gazeteci olarak kabul etmek benim için ne kadar zor olsa da çoğu insan manşetten sonrasını okumaz ve bu manşet "Tesla bitcoin'ini sattı". Piyasaların bunu görmezden geldiği BTC, Musk veya Tesla hakkında ne diyor?
En açık şekilde, Tesla'nın ilk duyurusu, çok sayıda yeni kripto para spekülatörünün büyük bir teknoloji milyarderinin hamleleri tarafından kolayca etkilendiği, büyüyen bir yutturmaca döneminde geldi.


Devasa bir kripto kredi balonunun deflasyonundan ve bitcoin fiyatının yaklaşık %60 düşmesinden sonra, kalan sahiplerin bitcoinin temellerine güçlü bir şekilde bağlı olmaları ve bir zengin adamın seçimleriyle daha az ilgilenmeleri daha olasıdır.
 

Bu yılki uzun düşüşe rağmen, genel olarak bitcoin ve kriptonun 18 ay öncesine göre çok farklı bir yerde olduğu da doğru. İki yıllık kripto yutturmaca, her zamanki dolandırıcılık ve çöp fazlalığını üretse de, El Salvador'un sorunlu ama önemli bitcoin deneyi de dahil olmak üzere, gelişme, farkındalık ve benimsemeyi önemli ölçüde geliştirdi. Ve hiçbir garanti olmasa da, piyasa en azından geçici bir dip bulmuş gibi görünüyor, bu nedenle Tesla'nın satış duyurusu, yeni ortaya çıkan bir boğa anlatısına karşı savaşıyor.
 
 

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda