İkinci el otomobil alım satımına KDV düzenlemesi - Ekonomistci İkinci el otomobil alım satımına KDV düzenlemesi - Ekonomistci
İkinci el otomobil alım satımına KDV düzenlemesi


otomotiv sektöründe araç alım satım yapanların ödediği KDV oranının yüzde 1’den yüzde 18 çıkarıldığını duyurdu.
İkinci el otomobil alım satımına KDV düzenlemesi

Kabine Toplantısı'nın arkasından millete seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, iktisat için alınan kararları deklare etti.

Bu kararlar arasında ikinci el araba sektörünü etkileyecek olan araç alım satım yapanların ödediği KDV oranının yükseltilmesi de var.

Cumhrubaşkanı Erdoğan, "Oto galericilerinin araç alım satımından elde ettikleri kar ile yat, kotra, tekne ve gezinti gemilerinin satılmasında halen yüzde 1 olan KDV oranını yüzde 18'e yükseltiyoruz” dedi.  

ELEKTRİKLİ ARAÇLARLA İLGİLİ YENİ ADIMLAR

Erdoğan’ın açıklamaları arasında elektrikli araçlarla ilgili kararlar da var.

Ülkeyi elektrikli otomobil üssü haline getirecek emekler olduğunu söyleyen Erdoğan, yerli otomobil Togg başta olmak üzere elektrikli araba üretimi ve kullanımındaki gelişimleri dikkate alarak yüksek süratli şarj istasyonlarının yaygınlaştırılması konusunda yeni adımlar attıklarını vurguladı.

81 İLE YÜKSEK HIZLI ŞARJ İSTASYONU

Erdoğan, "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız vasıtasıyla 81 ilimizin tamamında 1500'den fazla yüksek süratli şarj istasyonu kurulmasına yönelik çalışmalara 300 milyon liralık destek sağlıyoruz. Amacımız bir yıl arasında ülkemizde yaygın bir yüksek hızlı şarj alt yapısı kurulmasını sağlamaktır" dedi.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda