Hiç Düşmeyen Hisse Senetleri En çok kazandıran Hisseler - Ekonomistci Hiç Düşmeyen Hisse Senetleri En çok kazandıran Hisseler - Ekonomistci
Hiç Düşmeyen Hisse Senetleri En çok kazandıran Hisseler


Borsada düşüş göstermeyen hisse senetleri geçtğimiz senede olduğu kadar  2020 senesinde de insanların cevabını merak ettiği sorular arasında.
Hiç Düşmeyen Hisse Senetleri En çok kazandıran Hisseler

Borsada Hiç Düşüş Göstermeyen Hisse Senetleri

 

Borsada düşüş göstermeyen hisse senetleri geçtğimiz senede olduğu kadar  2020 senesinde de insanların cevabını merak ettiği sorular arasında. Hafta sonu dışında her gün aktif bir şekilde alım ve satım işlemlerinin yapıldığı Borsada düşmekte olan hisseler olduğu kadar yükselme gösteren, kâr getiren hisseler de bulunmaktadır. Zamanla değeri yükselen ya da düşen  dalgalı olarak adlandırdığımız hisseleri  satın almak yerine sürekli olarak hedeflerine ulaşan şirketlere ortak olmanız da kazanç sağlayabileceğiniz seçeneklerden biri.

 

Borsada En Çok Kazandıran Hisse Senetleri

İçinde bulunduğumuz senede de hisse önerileri sıkça sorulan sorular arasında yer alıyor. Bu senenin devamında yıldızı parlayacak hisseler arasında biz, aşağıda verilen hisseleri düşündük.

Türk Hava Yolları : Ülkemizin en aktif ilk şirketi olan ve yıllardır özverili bir şekilde yatırımcılarına getiri sağlayan bir şirkettir. Günümüzde etkin olarak hem kısa vade de hem de uzun vade de getiri sağlayan hisseler arasındadır. Kazanç oranı %92 olarak belirlenen bu şirkete yüksek miktar yatırım yapan yatırımcı sayısı ciddi oranlarda yer alır.Türk Hava Yolları hisse senedi alırken mevcut ve önceki kritik düzeylerin de kontrolden geçmesi önem taşır.

Marshall: Kısa vadeli yükseltici hareketleri bulunan bu hisseden de iyi teknik izlenimi yaparak kar elde etmeniz olasıdır. Özellikle son yıllardaki ivmeli yükselişinin arkasından iyi kazançlar getirdiği aşikar olan bu hisseden belli bir miktarda  almanız sizlere kısa vade kazancı sağlamaktadır. Bu kazancı ileriye yönelik tekrarlamak için uzun vade de sabırlı davranılması gerekmektedir. Uzun vadede paranızı ikiye bile katlama olanağınız olacağı hisselerden bir tanesidir.

Aselsan: Türkiye’nin savunma sanayi alanında önemli atılımları olan bu şirketin uzun süren  yıllar boyunca yatırımcılara  kısa vadede kâr elde ettirdiği görülmüştür. Kuruluşundan bu yana kısa ve orta vadeli alımlarda karlı çıkabileceğiniz hisselerden biridir.

Halkbank: İsmini defalarca yaptırımlar ile duyduğumuz ancak herhangi bir yaptırıma uğramayan, tam aksine her defasında yükseliş trendini yerini bulan şirketler arasında yer almaktadır. Halkbank daha çok uzun vadede, yani ortak olacak olan  şahıslara destek sağlamaktadır.

Akbank: Orta vadede yatırımcıların vazgeçemediği  bir hissedir. Kısa vadede ise belli bir istatistik günlerinde sıcak para kazanmak isteyenlerin bir kaç gün önce yatırıma giriştiği hisselerden de biridir. Özellikle bazı önemli günlerde ciddi seviyeleride gezinen ve iyi kazançlar sağlayan hisse olmakta. Uzun vadeli de başka şirketlere oranla  fazla getirisi olmasa da yine de makul seviyelerde getirisi olmaktadır.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda