Hatay'da orman yangınında 2 kişi tutuklandı. - Ekonomistci Hatay'da orman yangınında 2 kişi tutuklandı. - Ekonomistci
Hatay'da orman yangınında 2 kişi tutuklandı.


Hatay'ın Dörtyol ilçesinde ormanlık alanda çıkan ve iki noktada süren yangın kontrol altına alınırken, yangınla ilgili 2 kişi tutuklandı.
Hatay'da orman yangınında 2 kişi tutuklandı.

Dörtyol ilçesi Konaklı Mahallesi ormanlık alanda çıkan yangın, havadan ve karadan yapılan müdahale sonrası test altına alındı.

Hatay Orman Bölge Müdürlüğü ve Hatay Büyükşehir Belediyesi ekiplerine ait fazlaca sayıda arazöz, iş makinesi ve orman işçisinin soğutma emek harcamaları devam ediyor.

Hatayda orman yangını alakalı flaş büyüme 2 şahıs tutuklandı

Bu arada, Hatay Valiliği yangında sabotaj ihtimaliyle 2 kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada, "18 Nisan 2022 Pazartesi günü Dörtyol ilçemizde çıkan Orman Yangını, Hatay Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, ilçe belediye itfaiye ekipleri ve muhit illerdeki belediyelerin itfaiye ekipleri ile beraber yapılan çalışmalarla yangın test dibine alınmış olup 1 uçak, 20 arazöz ile soğutma çalışmaları devam etmektedir.

Yangında sabotaj ihtimaliyle ilgili 2 şahıs şüpheli olarak gözaltına alınmış olup mevzuyla alakalı tahkikat devam etmektedir" denildi.

Hatayda orman yangını ilgili flaş büyüme 2 kişi tutuklandı
ŞÜPHELİLER TUTUKLANDI
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde dün gece çıkan orman yangınıyla alakalı gözaltına alınan O.K. Ve M.K.'nin jandarmadaki işlemleri tamamlandı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler 'kasten orman yangınına sebebiyet vermek' suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda