GÜNÜMÜZÜN POPÜLER KRİPTO PARASI SHIBA(SHİB) COİN NEDİR? - Ekonomistci GÜNÜMÜZÜN POPÜLER KRİPTO PARASI SHIBA(SHİB) COİN NEDİR? - Ekonomistci
GÜNÜMÜZÜN POPÜLER KRİPTO PARASI SHIBA(SHİB) COİN NEDİR?


Dünyada son zamanlarda ortaya çıkan kripto para borsası çok fazla ilgi gördü ve görmeye de devam ediyor. Çeşit olarak binlerce kripto para ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu kripto paralar içinde popüler hale gelen para birimi SHIB (Shiba) coin olmaktadır.
GÜNÜMÜZÜN POPÜLER KRİPTO PARASI SHIBA(SHİB) COİN NEDİR?

GÜNÜMÜZÜN POPÜLER KRİPTO PARASI SHIBA(SHİB) COİN NEDİR?

Dünyada son zamanlarda ortaya çıkan kripto para borsası çok fazla ilgi gördü ve görmeye de devam ediyor. Çeşit olarak binlerce kripto para ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu kripto paralar içinde popüler hale gelen para birimi SHIB (Shiba) coin olmaktadır. Günümüzün popüler kripto parası shib Merkezi olmayan kripto para adıdır. 2020 yılının Ağustos ayında Ryoshi adında anonim olan bir kişi tarafından oluşturuldu. Dogecoin’den sonra piyasaya giriş yaptı. Diğer bir adı da shiba ınu’ya Doge killer lakabı takılmıştır.

 

Shib ve Doge Karşılaştırılması

Kısa bir zaman içerisinde piyasaya sürülen shib in piyasa değeri 6 milyar doların üzerinde bir piyasa pazarına sahiptir. Fiyatı düşük olmasından dolayı milyarlarca adet satın alınabilmektedir. Dolaşımda shiba’nın adet sayısı 400 trilyon dur. Kripto para shib logo olarak da aynı isim adında bir köpek adından esinlenmiştir. Dogecoin’ den esinlenerek ortaya çıkan shib dogecoin den daha ileri de olmayı hedefliyor. İlk çıktığı zamanlar yani 20 Nisan 2021 de 0.000002 Amerikan dolarına gelene kadar kendini önemsiz olarak buldu. Fakat 9 Mayıs 2021 yılında 0.000009 dolarlık bir seviyeye geldi ve en sonunda 10 Mayıs 2021 de zirve yaparak 0.0000388 dolar oldu. Birçok kripto borsası yani Binance, Huobi, Kucoin, Probit Global, gate.io ve OKEx gibi borsalarda işlem yapılmaktadır.

 

Dogecoin’den sonra piyasaya çıkan Shib kripto parası 2021 yılının Haziran ayında 28 milyar dolarlık piyasaya hükmetmektedir. Türkiye’de birçok kişi kripto paralarla ilgilenmektedir. Bunların başında shib gelmektedir. Shib coin Türkiye’de faaliyet gösteren kripto para borsası olan Paribu ve BtcTürk borsalarında listelenme yaparak alım satım işleri başlamıştır. Shiba coine yatırım yapan yatırımcılar bu coinin 1 dolar olmasını hedeflemekte fakat bu hedef çok uzun zaman alabilir. Küçük paralarla milyon adet alınmaktadır. Yüksek miktarda paralarla al sat yaparak büyük karlar elde edilebilir. Kripto para borsasında işlem yapanların çok sabırlı olmaları gerekir. Çok ucuz olmasından dolayı az bir para ile milyon adet alınarak uzun süre beklemek daha avantajlıdır. Yatırımcılar shib in geleceğinden çok umutlu olmaktadırlar.

  1. Shiba verileri
  2. Toplam adet: 1 Katrilyon
  3. Dolaşımda olan adet: 550 trilyon
  4. Piyasa değeri: 30 milyar dolar
  5. Holder’lar: 912419
  6. 1 aylık fiyat değişimi : %300

Kripto paralarda fiyatlar anlık olarak değiştiği için shib fiyatıda anlık olarak değişir.

 

 

 

 

 

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda