Gıda Fiyatlarında 1-2 Ayda Rafların Düzeldiğini Göreceğiz - Ekonomistci Gıda Fiyatlarında 1-2 Ayda Rafların Düzeldiğini Göreceğiz - Ekonomistci
Gıda Fiyatlarında 1-2 Ayda Rafların Düzeldiğini Göreceğiz


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri dönüşü uçakta medya mensuplarının sorularını yanıtladı.
Gıda Fiyatlarında 1-2 Ayda Rafların Düzeldiğini Göreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gıdada meydana getirilen KDV düzenlemesine değinirken, “Biz nasıl KDV’yi 7 puan indirdiysek, buna ek olarak sizden de burada minimum yüzde 7 fiyat indirimi bekliyoruz dedik” ifadesini kullandı.

Birleşik Arap Emirlikleri dönüşü uçakta medya çalışanlarının sorularını yanıtlayan Erdoğan, KDV indiriminin market fiyatlarına yansımadığı yönündeki sual üstüne, “Öyle yada bu şekilde inecek. Ben doğal Hazine ve Maliye Bakanımıza ‘Süratle bunların üstüne gitmeniz gerekiyor’ dedim. Onların patronlarıyla da bizzat Nureddin Bey görüşmek üzere bunların üstüne gitmeye ve bir de bunları teftişe devam edeceğiz” değerlendirmesini yapmış oldu. Erdoğan, “Bir kez vatandaşımızı bunlara ezdirmeyeceğiz. Bunların üzerine üstüne gideceğiz. Böylece meyveydi, sebzeydi, hububattı, yumurtaydı, süt ve süt mamulleriydi aklınıza ne gelirse, tüm temel gıda ürünlerinde gerekli olanı yapacağız. Şurada 1-2 ay içinde bu rafların nasıl düzeldiğini hep birlikte göreceğiz. Hiç endişeniz olmasın.” diye konuştu.

Erdoğan, elektrik zamları konusunda da “Konuyla ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız hazırlıklarını yapıyor. İnşallah Kabine Toplantısında etraflıca görüşeceğiz ve daha sonra da açıklamamızı tüm detaylarıyla yapacağız.” dedi.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda