Enpara Kartı Nedir ve Avantajları Nelerdir? Enparalı Nasıl Olunur? - Ekonomistci Enpara Kartı Nedir ve Avantajları Nelerdir? Enparalı Nasıl Olunur? - Ekonomistci
Enpara Kartı Nedir ve Avantajları Nelerdir? Enparalı Nasıl Olunur?


Enpara kartı son zamanlarda kullanım oranı artmış olan nadir ön ödemeli kartlardan sadece birisi. QNB Finansbank alt yapısı altında kurulmuş olan Enpara. Müşterilerine tanıdığı farklı avantajlar ile ön plana çıkmakta.
Enpara Kartı Nedir ve Avantajları Nelerdir? Enparalı Nasıl Olunur?

 

Enpara kullanan müşteriler para transferlerinde ücret ödemez, belirli bankalardan ücretsiz işlemler yapabilir. Ön ödeme avantajı sayesinde kredi kısmına girmeden ve akıllarında acaba borca girerim mi düşünceleri olmadan tüm ödemelerini bu kart üzerinden sağlayabilirler.

Enpara kartı nedir? Avantajları nelerdir? Ve Enparalı Nasıl Olunur? Gelin hep birlikte bakalım ve Enpara avantajları hakkında bilgi sahibi olalım.

Enpara Kartı Nedir?  Enparalı Nasıl Olunur?

Enparalı nasıl olunur? Enparalı olmak düşündüğünüzden daha kolay olan bir işlemdir. Tek yapmanız gereken mobil uygulamasından veya internet sitesinden kayıt sağlamak. Söz konusu kayıt sonrasında başvuru durumunuzun onaylanmasını beklemeniz gerekmekte. Tarafınıza gelecek olan olumlu veya olumsuz dönüşe göre kartınızı alabilirsiniz.

Her ne kadar ret gelme olasılığı olsa da genellikle kullanımı onaylanan bir karttır. Bu nedenle başvuru yaparken içinizde şüphe oluşmasına gerek bulunmamakta. Adım adım Enpara başvurusu nasıl yapılır?

 • Öncelikle Buraya Tıklayarak başvuru sayfasını açmanız gerekmekte. Karşınıza çıkacak olan pek çok seçenekten en az birini seçerek bir sonraki adıma geçiş sağlayın.
 • Karşınıza gelecek olan panele sizden istenen bilgileri. TCKN, Telefon Numarası, Doğum tarihi gibi bilgileri girin ve devam butonuna tıklayın.
 • İletişim bilgileri kanallarını da sizden istenen bilgiler doğrultusunda eksiksiz bir şekilde tamamlayın.
 • Kişisel bilgileriniz kısmına da sizden istenen bilgileri girin. Çalışma alanı kısmı için doğru bilgiler verdiğinizden emin olun. Onay sürecine etki eden nadir seçeneklerden birisidir.
 • Son olarak adres bilgilerinizi de girerek Enparalı olma yolunda ilk adımı atmış olabilirsiniz.

Enpara başvuru işlemleri bu kadar. Bu aşamadan sonra tarafınıza gelecek olan onay veya ret mesajını beklemeniz gerekmekte.

Enpara Kartı Nedir? Enpara Avantajları Nelerdir?

Enpara kartı ön ödemeli bir kart olmak ile birlikte başvurunuzun onaylanması halinde kredi kartına dönüşebilme şansına sahip olan bir karttır. Avantaj konusunda sürekli olarak farklılıklara giden Enpara ana amaç olarak müşteri memnuniyetini gözetmekte.

Yapılan her kampanya en uç noktasında size fayda sağlayabilecek şekilde tasarlanmakta. Enpara kartı masrafsız bir karttır. Yıllık ücreti olmayan kart tamamen ücretsiz ve işlemlerden komisyon kesmemekte. Gönderdiğiniz ücretlerin miktarı fark etmeksizin hiçbir şekilde EFT/Havale ücreti ödemezsiniz.

 • Kullanım ücreti bulunmamakta.
 • Para gönderiminde ücret alınımı bulunmamakta.
 • QNB, TEB, Denizbank ATM’lerinden işlem ücreti olmadan her ay toplamda 3 defa para çekimi sağlayabilirsiniz.
 • Özel kampanyalar sayesinde Cashback sistemine dahil olabilirsiniz. Öyle ki, bu sistem sayesinde bir kahve aldığınızda diğer kahveniz Enpara tarafından hediye olarak gelmekte.
 • Öğrenciler için Spotify, Youtube, Netflix, Udemy gibi harcamalarınızın yarısı Enpara tarafından karşılanmakta.

Ayın Enparalısı Nedir? Ayın Enparalısı Olmanın Avantajları Nelerdir?

Enparalı olmak, Enparalı kartına sahip olmanın yanı sıra Ayın Enparalısı olmak da size ekstra getiriler sağlayacaktır. Ayın Enparalısı olabilmek için bazı şartları o ay içerisinde yerine getirmeniz gerekmekte. Söz konusu şartlar yerine geldikten sonra Ayın Enparalısı olabilir sadece Ayın Enparalılarına özel olan kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Peki, Ayın Enparalısı Nasıl Olunur? Ayın Enparalısı Olmak İçin Şartlar

Ayın Enparalısı Olma Şartları Nelerdir;

 • Ay içinde hesabınıza min. 100TL Değerinde para girişi olması.
 • En az 100TL değerinde para transferi yapılması.
 • En az 100TL değerinde kredi borcu ödenmesi.
 • En az 1 Kere fatura ödenmesi yapılmalı.
 • Mobil hattınıza en az 1 defa para yüklemesi yapılmalı.
 • ATM üzerinden en az 1 kere para çekimi yapmak.
 • Enpara Card ile en az bir kere sanal harcama yapılması.

Öncelikle söz konusu şartların tamamını yerine getirmenize gerek bulunmamakta. Bunun yanı sıra Enpara kullanıcılarına bazı sürprizler ile aşamaları tamamlamaları için ekstra avantajlar da sağlanmakta.

O ay Ayın Enparalısı olabilmek için bu şartlardan en az 5 Adetini yerine getirmeniz gerekmekte. 5 Şartı yerine getirdikten sonra Ayın Enparalısı olabilir ve ekstra avantajlardan yararlanarak kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ayın Enparalısı olup olmadığınızı nasıl anlarsınız? banka hesabınıza giriş yaptıktan sonra Sağ üstte gördüğünüz “Ayın Enparalısı” kısmından gözlemleyebilirsiniz

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda