En ucuz sıfır otomobil fiyatları - Mart 22 - Ekonomistci En ucuz sıfır otomobil fiyatları - Mart 22 - Ekonomistci
En ucuz sıfır otomobil fiyatları - Mart 22


Ülkeler arası ihracat, ithalat ve buna bağlı olarak artan talep nedeniyle üretim yapan ülkelerin koyduğu vergiler, buna en büyük etken olarak yedek parça satışı,Avrupa birliğinin kuralları nedeniyle bunlara en büyük etken olan paramızın değerini düşürücek sebeplerdir.
En ucuz sıfır otomobil fiyatları - Mart 22

 

AKARYAKIT FİYATLARI ELEKTRİKLİLERE TALEBİ ARTIRIYOR

Akaryakıt fiyatlarının dünya genelinde yüksek olması nedeniyle hybrid ya da elektrikli otomobillere olan talep de artmaya başladı. Ülkemizde satılan hybrid otomobiller 100 kilometrede yaklaşık olarak 4-5 litre arasında yakıt sarfiyatında bulunuyor.

 

SIFIR OTOMOBİL FİYATLARI YÜKSELİYOR

Sıfır araba almak isteyenler piyasada araba bulamadığı için parası olsa da beklemek zorunda kalıyor. İthal edilen otomobillerde kotaların ülkelere gore değişmesi, üretimlerin aksaması şeklinde faktörler ülkede sıfır otomobil bulmayı da zorlaştırıyor. Ayrıca filoların sıfır otomobile olan talebinin artması sebebiyle de vatandaşın alım yapması zorlaşıyor. Maliyetlerdeki artış, volatil seyreden kur, çip krizi, emtiaya erişimdeki sorunlar, lojistik maliyetlerin artması da sıfır otomobillere ek yük getiriyor. Maliyetlere rağmen Satış ve rekabeti kaybetmek istemeyen markalar fiyatları en dip seviyelerde tutmaya çalışıyor.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda