Elektrik ve Ekonomi için kabine toplanıyor. - Ekonomistci Elektrik ve Ekonomi için kabine toplanıyor. - Ekonomistci
Elektrik ve Ekonomi için kabine toplanıyor.


Toplantının gündemi, başta elektrik faturaları olmak üzere ekonomi olacak. Cemevleri, STK'lar ve küçük esnaf için yeni bir düzenleme hazırlığı yapılıyor.
Elektrik ve Ekonomi için kabine toplanıyor.

Kabine Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantının gündemi, başta elektrik faturaları olmak üzere ekonomi olacak. Cemevleri, STK'lar ve küçük esnaf için yeni bir düzenleme hazırlığı yapılıyor. Düzenlemeye, konut elekriğinin dahil edilip edilmeyeceği ise toplantıda karara bağlanacak.

 

Yüksek elektrik faturaları mevzusunda gözler, kabine toplantısına çevrildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında düzenlenecek toplantıda, elektrik fiyat tarifesindeki yeni model ve yüksek faturaların ele katılımı umut ediliyor.

Toplantıda,camianın değişik kesimlerinden gelen talepler de masaya yatırılacak.

BAKANLIK DÜZENLEME HAZIRLIĞINDA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, mevzuya ilişik cemevleri, sivil toplum kuruluşları, küçük ölçekli işletmeler ve esnaftan talepler geldiğini açıklamıştı.

Talepleri değerlendirdiklerini belirten Dönmez, farklı tarife grupları oluşturulması konusunda bakanlığın çalıştığını belirtmişti.

FARKLI ALTERNATİFLER MASADA

Kabine toplantısında, bu çalışmanın ele katılımı umut ediliyor. Edinilen bilgilere nazaran, bakanlık bir çok değişik alternatifi değerlendiriyor.

Cemevleri ve vakıfların elektrik faturalarını düşürecek seçenekler üstünde de çalışılıyor. Ticarethaneler için de ciro yahut elektrik tüketimine nazaran özel tarife üstünde duruluyor.

 

 

 

Kademeli tarifeye geçilmesi de çalışılan formüller arasında. Konutlarda tarife limiti 150 kilovatsaatten 210 kilovatsaate çıkarılmıştı.

Bu tarifede yeni bir düzen yapılıp yapılmayacağı ise toplantıda belli olacak.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda