Dünyanın en büyük yüzen güneş enerjisi çiftliklerinden biri Singapur - Ekonomistci Dünyanın en büyük yüzen güneş enerjisi çiftliklerinden biri Singapur - Ekonomistci
Dünyanın en büyük yüzen güneş enerjisi çiftliklerinden biri Singapur


Dünyanın en büyük yüzen güneş enerjisi çiftliklerinden biri Singapur

 

Singapur'un Tengeh Rezervuarı üzerindeki yüzen güneş enerjisi çiftliği resmen açıldı.

45 hektarlık bir alana yayılan 122.000 güneş panelinden oluşan bu alan kabaca 45 futbol sahası büyüklüğündedir. 60 megavatlık tepe güneş fotovoltaik (PV) çiftliği, şu anda resmi olarak dünyadaki en büyük operasyonel iç yüzer güneş PV sistemlerinden biridir.

Sembcorp Industries tarafından kurulan güneş enerjisi çiftliği, Singapur'un 2025 yılına kadar güneş enerjisi kapasitesini dört katına çıkarma hedefinin bir parçası olarak, ülkenin küresel iklim kriziyle mücadelede üzerine düşeni yapmasına yardımcı olmak amacıyla kuruldu.

 

Singapur'da karbon emisyonlarını azaltmak

Dünyanın en küçük ülkelerinden biri olabilir, ancak Singapur ada devletinin büyük bir emisyon sorunu var.

Aslında ülke, kişi başına en fazla karbondioksit salan ülkelerden biridir ve şehrin yoğun nüfuslu doğası, yeşil girişimler için gerekli alanı bulmayı zorlaştırmaktadır.

 

Böylece Singapur, daha fazla yenilenebilir enerji üretmek için gereken güneş panellerini barındırmak için suya yöneldi.

Bu yılın başlarında, Singapur'u Malezya'dan ayıran Johor Boğazı'nda başka bir güneş enerjisi çiftliği inşa edildi. Yılda ortalama 1.400 daireye güç sağlayan beş megavat elektrik üretme kapasitesine sahip yaklaşık 13.000 panel deniz tabanına demirlendi.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda