Dolar ilk kez 7,16'nın üzerinde , tarihi zirve yaşandı


Dolar ilk kez 7,16'nın üzerinde , tarihi zirve yaşandı

Dolar 7 TL'nin üzerinde devam ederse gram altın 400 TL'yi görür

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık ; doların 7 TL'de seyretmesinin sürmesi halinde altın fiyatlarının da yükselebileceğini söyledi: Doların düşmediği durumunda uzmanların öngörüsüyle altının gramında 389 TL ve üstünü görmek olası olabilir. Pek ihtimal vermiyorum ancak analistlerin tahminlerine göre doların 7 TL üzeri çıkışı devam eder, altının onsu da direnç olarak gösterilen 1,740 seviyesini kırarsa bir süredir dile getirilen gram altında 400 TL'yi de görebiliriz.
 

 

“DÜNYANIN TEK GERÇEK PARASI ALTINDIR”

Mustafa Atayık, geçmiş krizlerde olduğu gibi bu salgın sürecinde de vatandaşların, ellerindeki bilezikleri, kolye, küpe ve diğer altın birikimlerini bozdurmak amacıyla kuyumcuların yolunu tuttuğunu, altın takıların bozdurularak ekonomiye kazandırılması ile de çarkların yeniden döndüğünü söyledi.

 

 

Atayık, "Unutulmamalı ki dünyanın tek gerçek parası altındır. Önümüzdeki aylarda piyasanın üzerindeki kara bulutlar dağılınca ons fiyatlarında aşağı doğru geri çekilişleri yeniden görebiliriz. Ancak öyle görünüyor ki haziran ayında dünya ekonomilerinde normalleşme sürecine geçilse bile salgın sürecinin ekonomilere faturası ve hasar tespitleri bir süre daha devam edebilir" ifadelerini kullandı.

 

Son Durum ?

Geçen hafta içinde yüzde 6.99 ile 1.5 yılın en düşük seviyesini test eden 24 Temmuz 2024 itfalı 10 yıllık gösterge tahvilde dün spot kapanışta ortalama bileşik faiz yüzde 7.14 valörde son işlem yüzde 7.01 oldu. 16 Kasım 2016 itfalı iki yıl vadeli gösterge tahvilde dün spot kapanışta ortalama bileşik faiz yüzde 7.32 valörde son işlem yüzde 7.14 oldu.

 

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda

çalışşşşşşşşşşşşşşşş