Diyanet İşleri Başkanı'ndan kripto para açıklaması - Ekonomistci Diyanet İşleri Başkanı'ndan kripto para açıklaması - Ekonomistci
Diyanet İşleri Başkanı'ndan kripto para açıklaması


Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş A Haber'de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
Diyanet İşleri Başkanı'ndan kripto para açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş A Haber'de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

"KRİPTO PARA CAİZDİR DENİLEMİYOR"

Ali Erbaş, kripto paraların caiz olup olmadığına ilişkin soruya, "Güvenilir olmadığı ve istismara açık olduğundan caiz diyemeyiz" dedi.

Erbaş, "Din İşleri Yüksek Kurulumuz, insanları suistimal etme ihtimalinin yüksek olması münasebetiyle şu anda kullanımının caiz olmadığını düşünüyor. Soranlara bu halde cevap veriliyor. Belli şartları var o süreç takip ediliyor. Şu an itibariyle insanların birbirlerine rahat ve güvenilir şekilde kripto parayı kullanma ortamı oluşmaması nedeniyle, insanların insanlara zarar verme ihtimalinin henüz ortadan kalkmaması sebebiyle şu an caizdir denilemiyor. Şu an takip ediliyor" diye konuştu.

"TEZ KONUSU OLARAK VERDİK"

Ali Erbaş konuyla alakalı şöyleki devam etti:

"Bunu biz bir uzman yardımcısı arkadaşımıza sav mevzusu olarak verdik. Bir hocamız sav olarak bunu hazırlıyor. Tez bittikten sonra da yine görüşeceğiz. Ama şu an itibariyle kripto paralar için caizdir değildir diyemiyoruz."

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda