Deniz otu: Bir yağmur ormanından 30 kat daha hızlı karbonu temizleyen bitki - Ekonomistci Deniz otu: Bir yağmur ormanından 30 kat daha hızlı karbonu temizleyen bitki - Ekonomistci
Deniz otu: Bir yağmur ormanından 30 kat daha hızlı karbonu temizleyen bitki


Deniz otu: Bir yağmur ormanından 30 kat daha hızlı karbonu temizleyen bitki

Yeni araştırmalar, yetişkinlerin büyük çoğunluğunun (yüzde 93) iklim değişikliğine neyin neden olduğunu bilmesine rağmen, nüfusun sadece yarısının karbon yakalama ve bunun küresel ısınmanın zararlı etkilerini tersine çevirmede kullanılmasının farkında olduğunu buldu.

Karbon yakalama, karbondioksitin atmosferden uzaklaştırılması işlemidir. Bu, yenilikçi teknoloji veya bir ağaç gibi fotosentez yapan herhangi bir şeyle yapılabilir.

 

Taylor, deniz çayırının karbon hasadı konusunda özellikle hızlı olduğunu ve karadaki bir yağmur ormanından 30 kat daha hızlı çalıştığını açıklıyor. Deniz otu su altında bozulmadan kalabildiği gibi, karbonu da binlerce yıl uzaklaştırabilir. "Bir ağaç karbonu yakalayabilirken, kesildiğinde karbon atmosfere geri salınır. Deniz otu ona tutunabilir ve onu köklerine gömer.” Seagrass, genç balıklar için bir yaşam alanı yaratmak ve şnorkelle yüzenlerin eğlenmesi için güzel ekosistemler yaratmak için de harikadır.

 

Ülke genelinde deniz otu ekimi

 

WWF'nin planı, Birleşik Krallık kıyılarını deniz otu ile yeniden doldurmaktır. Yüzlerce yıl önce, kıyılarda çok daha fazla deniz otu vardı. Ancak Birleşik Krallık, doğal kaynaklarını koruma konusunda dünyanın en kötü ülkelerinden biri olmuştur. İngiltere'deki deniz çayırlarının yüzde 92'si geçen yüzyılda yok oldu.

 

Deniz otunu geri getirmeye nasıl dahil olabilirsiniz?

 

Kampanya, Britanya kıyılarını deniz yosunu ile yeniden doldurmaktan daha fazlası, aynı zamanda insanları iklim değişikliğinin etkilerini tersine çevirmede doğal kaynakların önemi konusunda eğitmekle ilgili. WWF'nin ' Force for Nature ' için Sky Zero ile ortaklığı , halktan hükümete iklim vaatlerini tutma çağrısına isimlerini eklemelerini istiyor. Force for Nature, kaydolan her 1.000 kişi için 4.000 deniz otu tohumu ekecek.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda