Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kovid-19 testi negatif çıktı! - Ekonomistci Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kovid-19 testi negatif çıktı! - Ekonomistci
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kovid-19 testi negatif çıktı!


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kovid-19 testi negatif çıktı. Kovid'i atlatan Erdoğan, yoğun mesaisine devam edecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kovid-19 testi negatif çıktı!

Erdoğan’ın bugün Cuma namazı sonrası gündeme dair açıklamalarda bulunması bekleniyor

 

5 Şubat Cumartesi günü eşi Emine Erdoğan ile beraber Kovid-19’a yakalandığını sosyal medya hesabından duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kovid-19 testi olumsuz çıktı. Koronavirüsü atlatan Erdoğan, mesaisine bugün başlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doktoru Prof. Dr. Serkan Topaloğlu, Twitter’dan yaptığı izahat ile Erdoğan’ın Kovid-19 testinin negatif çıktığını duyurdu. Topaloğlu, “2-3 gündür sayın Cumhurbaşkanımızın şikayetleri tamamen ortadan kayboldu. Asemptomatik diyebiliriz. Son 2 gündür de yaptığımız PCR testleri negatif çıktı. Ben oldukca yakın bir zamanda hatta yarın (bugün) sayın Cumhurbaşkanımızın rutin programına döneceğini düşünüyorum” dedi.

Sağlıkçılara teşekkür

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: “Allah’a hamdolsun, son iki gündür yaptırdığımız testler olumsuz çıktı. Bu süreçte ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından dualarıyla, güzel mesajlarıyla bize destek olan kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Allah birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim kılsın.

Eşim Emine Erdoğan Hanımefendi de hamdolsun hastalığı fazlaca hafifçe emarelerle geçiriyor. İnşallah kendisinin de testlerinin kısa vakit arasında olumsuz çıkmasını diliyorum. Hastalığın seyrini hassasiyetle takip eden sıhhat ekibimize teşekkür ediyor, bu vesileyle tüm sıhhat çalışanlarımıza selamlarımı gönderiyorum. Allah yardımcıları olsun. Rabbim’den bütün hastalarımıza en yakın zamanda acil şifalar arzuluyorum.”

Erdoğan, Üsküdar Kısıklı’daki konutunda izolasyona girmişti. Erdoğan, izolasyonun 7. Gününde bugün evinden çıkarak Cuma namazını camide kılacak. Erdoğan, peşinden gazetecilerin sorularını yanıtlayacak, böylece hastalandıktan sonra ilk kere kameraların karşısına geçerek imaj vermiş olacak. İletişim Başkanı Fahrettin Altun da, sosyal medya hesabından “Cumhurbaşkanımız kısa müddette sağlığına kavuştu, oldukca şükür. Cumhurbaşkanımız Allah’ın izni ve inayetiyle, duaların gücüyle, aşkla, kaldığı yerden yoğun mesaisine başlayacak. Allah Cumhurbaşkanımızı korusun, başımızdan eksik etmesin” ifadelerini kullandı.

Duda ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İletişim Başkanlığı’ndan meydana getirilen açıklamaya gore, Duda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a geçmiş olsun dileklerini iletti. Erdoğan da Duda'ya teşekkür etti. İki ülke ilişkileri ve yöresel meselelerin ele alındığı toplantıda, Erdoğan, Türkiye-Polonya ilişkilerini daha da geliştirmek, stratejik ortaklığı "Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi" mekanizmasının tesisiyle taçlandırmak istediklerini belirtti. Erdoğan, Rusya ve Ukrayna krizinde tansiyonun düşürülmesi için girişimlerini sürdürdüklerini kaydetti.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda