Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Doğalgazda Bir Sıkıntımız Yok - Ekonomistci Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Doğalgazda Bir Sıkıntımız Yok - Ekonomistci
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Doğalgazda Bir Sıkıntımız Yok


Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin şu an doğalgaz sıkıntısı olmadığını belirtti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Doğalgazda Bir Sıkıntımız Yok

Erdoğan Irak’tan da doğalgaz arzı olabileceğini belirterek “O da olursa daha farklı olacak. Ama bizim şu anda doğal gazda herhangi bir sıkıntımız yok." açıklamasını yapmış oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan İran’dan doğalgaz akışının normale döndüğünü, Türkiye’nin şu an doğalgazda bir sıkıntısı olmadığını belirtti.

Erdoğan: “Son dönemlerde bazıları doğalgaz artık sıfırı tüketiyor diyor. Doğalgazın sıfırlanması, sıfırı tüketmesi şeklinde bir şey kesinlikle laf mevzusu değil.” dedi.

”Irak’tan doğalgaz arzı gündeme gelebilir”

Erdoğan Irak’tan da doğalgaz noktasında Türkiye’ye bir arz olabileceğini belirterek “O da olursa daha farklı olacak. Ama bizim şu anda doğalgazda herhangi bir sıkıntımız yok.” açıklamasını yaptı.

Erdoğan ayrıca, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’e liderler seviyesinde bir doruk yada teknik düzeyde görüşmelere ev sahipliği oluşturmaya hazır olduklarını ilettiklerini belirterek, “Sayın Putin ile Zelenskiy’i bir araya üst düzeyde getirmek suretiyle bu toplantıyı tecrübe edelim istiyoruz. Sayın Zelenskiy ile olan mutabakatımız bu istikamette.” dedi.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda