Çin’in Elektrikli Otomobilleri Türkiyeye Gelecek. - Ekonomistci Çin’in Elektrikli Otomobilleri Türkiyeye Gelecek. - Ekonomistci
Çin’in Elektrikli Otomobilleri Türkiyeye Gelecek.


Türkiye'ye geleceğini duyurdu. İddiaya göre bu elektrikli aracın fiyatı yalnızca 37 bin TL olacak.
Çin’in Elektrikli Otomobilleri Türkiyeye Gelecek.

 

Stratejist Abdullah Çiftçi, Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımında Çinli otomotiv üreticisi Changli‘den bahseden Çiftçi, firmanın çok uygun fiyatlı kompakt elektriklisinin Türkiye’ye geleceğini söyledi. Abdullah Çiftçi’nin iddiasına göre Türkiye’ye gelecek yeni elektrikli otomobilin fiyatı, 37 bin TL olacak. Ülkemizde 1 TB hafızaya sahip bir iPhone 13 Pro Max’in dahi 30 bin TL’nin üstünde fiyata sahip bulunduğunu düşünürsek Changli’nin kompakt elektrikli arabalarıyla Türkiye’de alaka görebileceğini anlamak kolay olsa gerek.

 

Changli
Açık konuşmak gerekirse bu aracın tam anlamıyla bir araba bulunduğunu söyleyemeyiz. Zira araç iki kişilik. Maksimum 40 km/sa hıza ulaşabilen otomobilin menzili ise 100 kilometreden daha düşük. Aracın tasarımı içinse esasen diyebileceğimiz bir şey yok.


Bu arada, Çinli araba üreticisinin fazlaca sayıda elektrik motorlu kompakt araç ürettiğini belirtelim. Hatta bu kompakt arabalar, Çinli e-ticaret devi Alibaba üzerinden satılıyor. Aslında bu bile Türkiye’ye geleceği söylenen otomobillerin niçin ciddiye alınmaması gerektiğinin açık bir göstergesi.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda