BİTCOİN VE KRİPTO PARALARIN GELECEĞİ NE OLACAK? - Ekonomistci BİTCOİN VE KRİPTO PARALARIN GELECEĞİ NE OLACAK? - Ekonomistci
BİTCOİN VE KRİPTO PARALARIN GELECEĞİ NE OLACAK?


Dünya üzerinde kullanılabilecek Bitcoin sayısı 21 milyondur. Bitcoin Ve Kripto Paraların Geleceği Ne Olacak sorusu yatırımcılar tarafından soruluyor.
BİTCOİN VE KRİPTO PARALARIN GELECEĞİ NE OLACAK?

BİTCOİN VE KRİPTO PARALARIN GELECEĞİ NE OLACAK?


İnsanlar önceden bir ekonomistci ile karşılaştıkları zaman sürekli olarak dolar kurları hakkında bilgi edinmek istiyordu. Küresel olarak tüm dünyada hissedilen 2008 krizi hiç kimsenin para birimleri ile alakalı net bir yorumda bulunamayacağını gözler önüne serdi. Yaşanan süreçte dünyanın önde gelen yatırım bankalarından bazıları iflas etti bazıları ise iflasın eşiğinden döndü. Dolayısıyla piyasada herhangi bir kişi, kurum veya kuruluşun yaptığı şu hisseye yatırım yap %100 oranında kazanırsın yorumlarının gerçeği yansıtmadığını herkes gördü. İnsanlar artık yatırımlarını döviz veya altın üzerine değil dijital para birimleri üzerinde değerlendirmek istiyor. Son dönemlerin fazlaca popüler olan yatırım yöntemlerinden birisi olan Bitcoin en gelişmiş dijital para birimidir. Bitcoin birçok devlet ve merkez bankaları tarafından fazlaca eleştirilirken bazı devletler ve finans kuruluşları tarafından da destekleniyor. 3 Ocak 2009 yılında Bitcoin insanların hayatına girmiştir. Dünya üzerinde kullanılabilecek Bitcoin sayısı 21 milyondur. Bitcoin Ve Kripto Paraların Geleceği Ne Olacak sorusu yatırımcılar tarafından soruluyor.


Bitcoin’in Toplam Değeri Nedir?


Dünya üzerindeki ilk Bitcoin alışverişi 22 Mayıs 2010 tarihinde bir pizza alımı ile sağlanmıştır. 2013 yılı ortalarında Bitcoin derin toplam değeri 1,2 milyar dolar seviyesine yaklaşmıştır. Günümüzde ise Bitcoin derin toplam değeri 183 milyar doları bulmuştur. İnsanlar Bitcoin türü dijital paraları farklı isimlerle adlandırıyor. Bu oluşuma sanal para, kripto paralar, dijital para gibi isimler veriliyor. Aslında burada bu oluşuma herhangi bir isim vermek yerine şu açıdan bakmak gerekiyor. Piyasaya çıkan çeşitli kripto paralar ile insanlık tarihinde farklı bir buluş ortaya çıkmış oldu. Günümüzde yaklaşık olarak 4500 kripto para birimi vardır. Kripto paralar sadece elektronik ortamlarda bulunur. Kripto paraları normal para birimlerinden ayıran en önemli özellik hiçbir kripto para, merkez bankaları tarafından basılmıyor. Birçok kripto para ve Bitcoin, matematiksel formüller kullanan bilgisayar ağları aracılığı ile oluşturuluyor. Kripto paraların geçerliliğini belirleyen resmi bir kurum ya da kuruluş yoktur. Her ne kadar ilk çıktığı zamanlarda kripto paraların faaliyet alanları dar olsa da gün geçtikçe birçok kişi kurum ve kuruluş tarafından kripto paralar önemsememeye başlanmıştır. Şu an hali hazırda büyük ticaret hacmine sahip olan şirketler finansal işlemler konusunda kripto paraları tercih edebiliyor. İnsanlar birikim aracı olarak farklı yöntemler üzerinde tasarrufta bulunuyor. Kripto paraların zaman içerisinde beklenenin çok üzerinde değer kazanması yatırım araçları arasında kripto paraları da cazip kılıyor. Yatırım araçları ile ilgili araştırma yapan insanlar Bitcoin Ve Kripto Paraların Geleceği Ne Olacak sorusuna cevap arıyor. Bitcoin Ve Kripto Paraların Geleceği Ne Olacak sorusuna net bir yorumda bulununuz söz konusu değildir. 


Kripto Paralar Değerlenecek Mi?


Bütün para birimleri zaman içerisinde değer kazanabiliyor. Kripto paralarda para birimlerinin değer dalgalanması çok daha fazladır. Örneğin bir kripto para bir hafta içerisinde bazı durumlarda %30 değer kazanabilirken bazen de %30’a kadar değer kaybına uğrayabiliyor. Kripto paraların çok hızlı bir şekilde yükselmesi veya düşmesi bir yatırım aracı olarak görülmesi konusunda oldukça risklidir. Kripto paralar üzerine yatırım yapmayı planlayan herkes kaybettiği zaman herhangi bir mağduriyet yaşamayacağı para miktarları kadar yatırım yapmalıdır. Yatırılan para birimi beklenenin çok üzerinde değer kaybına uğradığı zaman yatırım yapan kişi, kurum veya kuruluş büyük zararlar ile karşılaşabilir. Ülkemizde kripto para sahibi olmak isteyen kişiler farklı kuruluşlar aracılığı ile Bitcoin sahibi olabiliyor. Ülkemizde Paribu, BTCTürk, Koinex ülkemizdeki yatırımcıların en fazla tercih etmiş olduğu kripto para borsalarıdır. Bu borsalardan birini tercih edecek kullanıcılar öncelikle 3 borsada yer alan kripto para değerlerine karşılaştırmalıdır. Herkes için en uygun fiyatta işlem yapan borsayı seçmek avantaj sağlayacaktır. Zaman zaman bu firmalardaki kripto para birim değerleri değişiklik gösterebiliyor. Rakamlar arasında ufak farklar var gibi görünse de yatırım miktarlarına göre uygun fiyatlı işlem yapan firmada yatırımcılar avantaj yakalayacaktır.

Bu arada sponsorumuz youtube abone kas sayfamızı takip etmeyi unutmayınız.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda