Bitcoin ve Ethereum Son Durum Ne? En Güncel Tahminler


Bitcoin'de haraketler çok güzel gidiyor, böyle devam ederse 12.000 seviyelerini göreceğini düşünüyoruz. Burada okuduklarınız yatırım tavsiyesi değildir.
Bitcoin ve Ethereum Son Durum Ne? En Güncel Tahminler

Mart ayı ortalarında 3 bin 700 dolar seviyesine düşen Bitcoin, geçen haftalarda 9 bin 300 dolar üzerini test etti. Bitcoin’de kısa sürede yaşanan bu önemli yükselişin ardından kısmi geri çekilmeler görmekteyiz.

Normal şartlarda bir enstrümanı değerlendirirken önce temel analiz, daha sonrasında ise teknik analiz yöntemiyle görüş bildiriyorum. Fakat Bitcoin’de temel dinamik olarak konuşacak fazla bir şey yok. Dünya’da teknoloji gelişiyor ve Bitcoin de teknoloji tabanlı bir enstrüman olduğu için dünyadaki bu değişim rüzgarından doğal olarak pozitif etkilenebilir. Tabii bu uzun vade bir görüş olacaktır. Bitcoin’de kısa süreli alım-satım yapmak yerine her ay belirli miktarda kademeli şekilde alım yapılmasını daha doğru buluyorum.

Teknik olarak baktığımızda ise; önemli seviyelerin test edildiğini görmekteyiz. Bitcoin’de geçen yıl haziran ayında görülen 13 bin 800 dolar seviyesinden bu yana düşen bir trend çizdiğimizde geçen haftaki yükselişlerin bu trend ile sonlandığını görüyoruz. Bu nedenle 9 bin 500-9 bin 600 dolar bölgesini önemli bir direnç görüyoruz. İlk aşamada bu bölge altında kalması kar satışlarının ön planda olmasına neden olabilir.

Olası geri çekilmelerde ise kısa vadede 7 bin 600 dolar seviyesi takip edilmelidir. Bitcoin’de yeni bir yükseliş dalgası için 9 bin 400-9 bin 500 dolar bölgesinin geçilmesi gerekmekte. Bu bölge geçilirse yaklaşık 1000 dolarlık yukarı yönde bir potansiyel oluşacaktır.

23.05.2020 Güncelleme

Şuanda 9 bin 200 dolar seviyesinde seyir ediyor yukarı doğru bir patlama bekliyorum. Ethereum Kendi başına %5 (yüzdebeş) değerlenirken Bitcoin de bu durum sadece %1 oldu.

Ethereum 210 dolar seviyesinde kalabilirse daha da yukarı çıkabileceğini tahmin ediyorum. Alım ve Satım hacmi şuanda önceki günlerden daha yüksekte seyir ediyor. Tahminim bu hafta içersinde 230-240 dolar seviyelerini görmek olacaktır. Yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda