Batı Avustralya'da 115 yerel Omicron vakası. - Ekonomistci Batı Avustralya'da 115 yerel Omicron vakası. - Ekonomistci
Batı Avustralya'da 115 yerel Omicron vakası.


Batı Avustralya, sakinleri sınırların ne zaman tekrar açılacağına dair bir duyuru beklerken 115 yeni yerel Omicron vakası kaydetti.
Batı Avustralya'da 115 yerel Omicron vakası.

 WA'nın yerel olarak edinilen COVID-19 enfeksiyonları için ilk kez üçlü sayılara ulaştığını gösteriyor. Eyalet yedi gün ilkin sadece 14 yerel vaka kaydetmişti.

Ayrıca 13 yeni seyahatle alakalı enfeksiyon vardı, ancak WA Health, genel hatlarıyla yeni vakaların kaçının toplumda bulaşıcı bulunduğunu belirtmedi.

 Eyalet, şark eyaletlerinde yüksek Omicron ile ilgili hastaneye yatış ve ölüm oranlarının yanı sıra WA'nın üçüncü doz aşı oranını iyileştirme ihtiyacına atıfta bulunarak, başbakan geri çekilmeden önce 5 Şubat'ta tamamen yeniden açılacaktı.

WA'nın destek oranı o zamandan beri yüzde 53'ün üstüne çıktı ve gelecek ay yüzde 80'i aşma yolunda.

Omicron salgını esnasında en az 32 okul ve üç yaşlı bakım evi maruz kaldı.

Eyalet hükümeti bu ayın başlarında katı sınır kurallarını yumuşatarak daha çok adamın aileleriyle yine bir araya gelmesine izin verdi.

O zamandan beri ortalama 30.000 kişi yedi günlük karantinaya girmek için WA'ya döndü ve bu vakit zarfında yüzlerce kontrol olumlu çıktı.

Muhalefet esenlik sözcüsü Libby Mettam, yine açılma zamanı konusunda hala kesinlik olmamasının olağanüstü bulunduğunu söyledi.

“Sınırları kapattıktan, eğriyi düzleştirdikten ve zaten hasta olan bir esenlik sistemini kaçınılmaz olana hazırlamak için oldukça fazla vakit satın aldıktan sonra, bugün neredeyiz?” meclise söyledi.

"Neredeyse 700 gün sonra ve hala dünyanın geri kalanına kapalı."

Batı Avustralyalı bir mebus Salı günü COVID-19'a karşı aşı kanıtı sağlayamadığı için eyalet parlamentosuna katılmaktan askıya alındı.

Esrarın Yasallaştırılması Milletvekili Sophia Moermond, McGowan hükümetinin üyelerin aşı durumlarını kanıtlamalarını gerektiren bir önergeyi dercetmek için ilk oturma gününü kullanmasının arkasından Yasama Konseyi odasından ayrılmak mecburiyetinde bırakıldı.

 Alternatif olarak, geçerli bir tıbbi muafiyet kanıtı sunabildiler.

Aşı durumunu açıklamayı reddeden Bayan Moermond, hareket tarafınca şahsi olarak hedef alındığını iddia etti.

Daha sonrasında sosyal medyada aşı zorunluluklarını “tıbbi apartheid”e benzeten bir açıklama yapmış oldu.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda