Almanya Rusya’dan kömür ve petrol alımını durduruyor - Ekonomistci Almanya Rusya’dan kömür ve petrol alımını durduruyor - Ekonomistci
Almanya Rusya’dan kömür ve petrol alımını durduruyor


Almanya Rusya’dan kömür ve petrol alımını durduruyor

Almanya 1 Ağustos tarihinden itibaren Rusya’dan kömür alımını, 31 Aralık’tan itibaren de petrol alımını tamamen durduracak

 

Almanya Maliye Bakan Yardımcısı Joerg Kukies Sydney’deki bir konferansta yapmış olduğu konuşmada ülkenin Rusya’dan 1 Ağustos’tan itibaren kömür alımını, 31 Aralık’tan itibaren de petrol alımlarını tamamen durduracağını açıkladı.

Kukies Avrupa Birliği’nin Rusya’dan tedarik etmiş olduğu yıllık 158 milyar metreküp gazdan vazgeçmenin ve bu büyük boşluğu doldurmanın en büyük zorluk olacağını belirtti.

Enerji Forumu’nda konuşan Kukies, Almanya'nın kömürünün ve petrolünün yüzde 40’ını Rusya’dan tedarik ettiğini belirterek “Birkaç hafta arasında Rus kömüründen çıkacağız” dedi.

Kukies Almanya’nın gaz tedariğindeki boşluğu doldurmak için hızla LNG ithalat terminalleri geliştirdiğini, ABD ve Katar’ın Avrupa’ya LNG formunda yaklaşık 30 bcm gaz tedarik ettiğini, buna karşın hala büyük bir boşluk olduğunu dile getirdi.

Kukies Almanya net sıfır emisyona geçişe odaklanırken ve kısa sürede yenilenebilir enerji projelerinin geliştirilmesini hızlandırmak için yasalar koyarken gazın geçiş için gerekli olacağını ifade etti.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda