ABD'den Ukrayna'ya 40 milyar dolarlık yardımı onayladı. - Ekonomistci ABD'den Ukrayna'ya 40 milyar dolarlık yardımı onayladı. - Ekonomistci
ABD'den Ukrayna'ya 40 milyar dolarlık yardımı onayladı.


Yardım paketi, şimdi ABD Başkanı Joe Biden’ın imzalaması için Beyaz Saray’a gönderilecek.
ABD'den Ukrayna'ya 40 milyar dolarlık yardımı onayladı.

ABD Kongresi, Ukrayna’ya bugüne kadarki en büyük Yardım paketini onayladı. Askeri, ekonomik ve insani yardım içeren 40 milyar dolarlık yardım paketi, 10 Mayıs’ta Temsilciler Meclisi’nde onaylanmasının ardından Senato’da yapılan oylama ile 86’ya karşı 11 oyla onay aldı. Yardım paketi, şimdi ABD Başkanı Joe Biden’ın imzalaması için Beyaz Saray’a gönderilecek.

 

Savaşın başlamasından bugünde ABD'nin Ukrayna'ya yapılan yardımı

-Biden’ın yardım paketini onaylamasının ardından ABD’nin Rus ordusunun saldırılarının başladığı 24 Şubat’tan bu yana Ukrayna’ya yaptığı yardım miktarı 50 milyar doların üzerine çıkacak.

 

YARDIMLAR, UKRAYNALILARIN GALİP GELMESİNİ SAĞLAYABİLİR

Senato Çoğunluk Lideri Demokrat Chuck Schumer oylamadan önce yaptığı açıklamada, yardım paketi için destek çağrısında bulunarak, "Bu büyük bir paket ve hayatta kalmak için savaşan Ukrayna halkının büyük ihtiyaçlarını karşılayacak. Senato, bu acil yardımı kabul ederek, Ukrayna halkına şunu söyleyebilir. Yardım yolda. Gerçek yardım. Önemli yardım. Bu yardım, Ukraynalıların galip gelmesini sağlayabilir" dedi.

 

ABD'YE TEŞEKKÜR

Senato onayının ardından Ukrayna Devlet Başkanı Volodomir Zelenski'nin Danışmanı Andriy Yermak, ABD'ye teşekkür ederek, bu yardımın Rusya'nın mağlup edilmesine yardımcı olacağını ifade etti.

 

 

 

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda