2020 ingilterede milyarder kadınların sayısı 25'e yükseldi


2020 ingilterede milyarder kadınların sayısı 25'e yükseldi

Sunday Times gazetesinin yayınladığı "2020 yılının zenginleri" listesine göre

Coates’in ardından 500 milyon İngiliz sterlini farkla Hollywood oyuncusu Salma Hayek geliyor. Hayek’in eşi François-Henri Pinault ile listede önemli bir yer tutuyor. Pinault başkanı ve CEOS’su olduğu “Kerring” grubu bünyesinde Gucci, Yves Saint Laurent gibi lüks markaları yer alıyor ve karısı Salma ile 6,6 milyar İngiliz sterlini değerindeki serveti paylaşıyorlar.

 

İngiltere’nin en yeni milyarderlerinden biri olan Elisabeth Murdoch, basın ve medya sektörünün önde gelen ismi ünlü Rupert Murdoch’un ikinci kızı. Murdoch, 1,2 milyar İngiliz sterline yükselen kişisel serveti ile listeye girdi. Rubort Murdoch’un 6 çocuğu, geçen yıl Avusturalya’nın milyarder şirketi 21st Century Fox’un Disney Şirketine satılması ile elde edilen 12 milyar dolar değerindeki nakit ve hisse senetlerini aralarında bölüştüler.

Coates geçen yıl kasım ayında 323 milyon İngiliz sterlini değerinde rekor bir kişisel kar elde etti. Bu, yaklaşık 7,3 milyar İngiliz sterlinlik serveti ile Birleşik Krallık’taki en zengin kadınlar arasında 5. sıraya yükselmesine yardım etti.

Online kumar şirketi Bet365’in kurucusu ve müdürü olan Denise Coates, geçtiğimiz yıl servetini arttıran kişilerin olduğu listedeki ilk 5 kişinin arasında yer aldı. Coates servetini babası Peter ve erkek kardeşi John ile paylaşıyor.

 

İngiltere’deki milyarder kadınların sayısı rekor bir sayıya ulaşarak 25’e yükseldi. Bet365 Bahis şirketinin sahibi Denise Coates ve soylu Murdoch medya ailesinden gelen Elisabeth Murdoch başta olmak üzere kadınların inanılmaz servetin sahibi olduğu ortaya çıktı.

Guardian’ın haberine göre Tetra Pak Şirketini yöneten İsveçli bir aileden gelen Kirsten Rausing yaklaşık 12,1 milyar İngiliz sterlini ile serveti ile listenin başında yer alırken yengesi Marit, 9,6 milyar İngiliz sterlini miras bırakan eşi Hans’ın ölümünün ardından İngiltere’nin 3. en zengin kadını oldu.


 

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve KoşullarReklam Politikamız, Hakkımızda